چطور با بازی اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم

چطور با بازی اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم

بالا بردن اعتماد به نفس کودکان :

برای بالا بردن اعتماد به نفس کودکان ،بازی ها می توانند ابزاری بسیار موثر باشند. بازی ها کودکان را به یادگیری و تجربه های جدید تشویق می کنندو از طریق مواجهه با چالش های کوچک،به کودکان کمک می کنند تا مهارت های اجتماعی ، روحی و حسی خود را تقویت کنند . در زیر تعدادی از بازی هایی که می توانند به بالا بردن اعتماد به نفس کودکان کمک کنند، آورده شده است:

۱- بازی نقاشی :

به کودکان اجازه دهید تا با آزادی کامل نقاشی کنند و خلاقیت خود را بیان کنند .تشویق آنها به نشان دادن آثار خود و ابراز نظرات و احساساتشان درباره نقاشیهای دیگران ، اعتماد به نفس آنها را ارتقا می دهد .

بازی با نقاشی اعتماد به نفس کودکان را تقویت می کند
ارتباط بین بازی و اعتماد به نفس

۲-بازی ساخت و ساز:

به کودکان اجازه دهید تا از ابزارها و قطعات ساخت و ساز مثل لگوها و پازل ها و جورچین ها استفاده کنندو خلاقیت خود را به نمایش بگذارند .با ارزیابی و تشویق تلاش  ها و ایده های آن ها ، اعتماد به نفس آن ها را تقویت کنید.

چگونه بازی اعتماد به نفس کودکان را بالا می برد
بازی با جورچین و لگو و پازل و ارتباط آن با بالا بردن اعتماد به نفس

۳-بازی نقش :

به کودکان اجازه دهید نقش های مختلفی را ایفا کنند ، مثلا پزشک ، معلم یا خبرنگار .این بازی به آن ها اجازه می دهد تا نقش های مختلف را تجربه کنند و اعتماد به نفس خود را در تعامل با دیگران تقویت کنند.

چطور با بازی اعتماد به نفس کودکان را تقویت کنیم
ارتباط نقش ها و اعتماد به نفس کودکان

۴-بازی چهره نما :

کودکان را تشویق کنید تا با استفاده از صورت خود ، احساسات مختلف را نشان دهند .این بازی ها به آن ها کمک می کند تا احساسات خود را درک کنندو بتوانند با دیگران به اشتراک بگذارند .

چگونه بازی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در کودکان می شود
ارتباط شکلک ها و حالات حسی کودکان

 

 

۵- بازی گروهی :بازی های گروهی یا تیمی می توانند اعتماد به نفس کودکان را تقویت کنند . این بازی ها به آنها کمک می کند تا همکاری ، ارتباط و حل مسئله را تجربه کنند .

 

چطور با بازی اعتماد به نفس کودکان را بالا ببریم
بازی اعتماد به نفس کودکان را تقویت می کند

 

بازی ها به کودکان اطمینان می دهند که توانایی ها و تلاش هایشان قابل قبول هستند و این امر به بالا بردن اعتماد به نفس آن ها کمک می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *