روش تربیتی مادران ژاپنی

 

آیا می دانید بچه های ژاپنی حرف گوش کن ترین بچه ها دنیا هستند ؟

شما هم می خواهید روش مادرهای ژاپنی رو یاد بگیرید.

روش مادرهای ژاپنی خیلی ساده است

 

چرا بچه های ژاپنی همیشه از والدین خود پیروی می کنند و مطیع آنها هستند؟

ژاپن یک کشور انسان مدار و  استثنایی است و  کودکان ژاپنی را مطیع ترین بچه های دنیا معرفی کردند .که به خوبی رفتار می کنند ،بسیار با ادب و محتاط هستند.آنها قوانین را یاد می گیرند ،سازگارند و رفتار مناسب دارند .

پدر و مادرهای ژاپنی اطمینان دارند که فرزندانشان رفتار مناسب را با الگو و نمونه ای که به آنها میدهند ، یاد خواهند گرفت و جالب است که بدانید پدر و مادرها احساس مسولیت خود را نسبت به فرزندان خود بروز می دهند .

 

مادران ژاپنی در مراقبت از فرزندان خود بسیار کوشا و جدی هستند و فرزندانی قانون محور پرورش می دهند

مادران  ژاپنی دلبستگی، همدلی و هماهنگی را تقویت می کنند.

کودکان ژاپنی در خانه کاملا دلبسته به مادرشان هستند وبا گذر زمان و طی شدن مراحل رشد جسمانی ، کودک پیوند عمیق تری را با مادرش تجربه می کند .کودکان ژاپنی تا شش سالگی با مادر خود می خوابند و نوع و شکل لباس و تغذیه را مادر تعیین می کند .

کودک با   محبت و مراقبت مناسب از جانب مادر احساس امنیت را تجربه می کند و سظح انرزی بالا تری را با پریدن و ساختن و شکستن و بازی کردن تجربه می کند .

پیوند عمیق کودک که بر پایه ی امنیت ، آزادی و عشق بدون قید وشرط است ، دلبستگی نام دارد که به رشد روانی کودک کمک خواهد کرد .رابطه مادر و فرزند صمیمی است آنها عملا یک واحد را تشکیل می دهند و به جای اینکه دو نفر جداگانه و مستقل باشند، ذهنشان را به اشتراک می گذارند. در طول سه سال اول زندگی یک کودک، مادر او را همه جا میبرد و در ژاپن، مادران واقعا به فرزندان خود اختصاص داده شده اند.

کودک تا ۵ سالگی کارهای دلخواه انجام می دهد:

یکی از قوانین اصلی ژاپنی ها  این است که کودک تا ۵ سالگی اجازه دارد هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد. از نظر کشور های دیگر این کار افراط است. این واژه را می توان اینگونه ترجمه کرد:«رویای یک شخص برای دوست داشته شدن» یا «دلبستگی» که ستون ارتباط بین مادر و فرزند است یعنی کودک می تواند به والدین و عشق و محبت آن ها تکیه کند . طبق سیستم تربیت فرزند در ژاپن «کودکان تا قبل از ۵ سالگی کامل، از ۵ تا ۱۵ سالگی مطیع، و در ۱۵ سالگی با والدین برابر هستند. اما بسیاری کشور ها این روش تربیت را اشتباه می دانند.

مادران ژاپنی کودک خود را به مهد نمی فرستند:

بعید به نظر می رسد که یک کودک ژاپنی قبل از سن سه سالگی در یک مهد کودک یا پیش دبستانی باشد. آن ها هیچوقت پرستار کودک استخدام نمی کنند و یا کودک را نزد پدربزرگ و مادربزرگ نمی فرستند. در ژاپن تربیت کودک به عهده مادر است و کودک زمان زیادی را با والدین و پدر و مادر بزرگ خود می گذرانند و رابطه آن ها با خانواده بسیار گرم و صمیمی است. در ژاپن خانواده ها از همدیگر حمایت می کنند(حمایت جسمی و جانی و حمایت عاطفی و روحی حمایت مالی و حمایت آموزشی) و خانواده را چتری می دانند که هر کودک به آن نیازمند است تا زیر آ ن بایستد و رشد کند .

کودکان ژاپنی لقب سالم ترین کودکان جهان را به خود اختصاص داده اند. زیرا ابتلا به چاقی در کودکان ژاپنی در مقایسه با سایر کودکان جهان در پایین ترین سطح قرار گرفته است

  • ژاپنی ها غذاهای کامل و مغذی میل می کنند و به همین خاطر سیر شده و کودکان ، کمتر به دنبال خوردن هله هوله های شیرین و پرکالری هستند. بیشتر وعده های اصلی آنها به غذاهایی با پایه گیاهی، میوه ها، سبزیجات، لوبیا، غلات کامل، چربی های سالمی چون ماهی های مملو از «ا مگا۳» اختصاص دارد. بنابراین احتمال ابتلا به چاقی در آنها کاهش پیدا می کند و به تبع آن کمتر بیمار خواهند شد و طول عمر بیشتر دارند.
  •  کودکان ژاپنی یاد می گیرند که مقدار غذای آنها در حجم ها و اندازه های بزرگ نباشد.
  •  والدین ژاپنی یک نوع غذا نمی پزند و مدام با معرفی غذاهای جدیدتر، مزه های جدیدی را به ذائقه متغیر آنها معرفی می کنند.مادربزرگان ژاپنی می گویند، یک غذای جدید، عمر را طولانی تر می کند.
  • والدین ژاپنی غذای کودکان شان را در بشقاب های کوچک تری می ریزند و حتما در داخل آنها حتما سبزیجات و انواع میوه ها را نیز قرار می دهند.
  • کودکان ژاپنی مسیرهای کوتاه را پیدا روی می کنند  و مسیرهای طولانی را دوچرخه سواریمی کنند و به انجام فعالیت های بدنی می پردازند که همین امر خود یکی از دلایل سلامت جسمی آنها است
  • کودکان ژاپنی اغلب در روند تهیه غذای خود مشارکت می کنند، بنابراین آنها استراتژی بهتری را در بهبود وضعیت تغذیه خود به کار می گیرند.

 

ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *