هر نقاشی کودکان برای خودش قصه ای دارد

تفسیر نقاشی کودکان

تفسیر نماد خورشید در نقاشی کودکان

 

نقاشی کودکان می‌تواند نشان دهنده حالات مختلف  خلق آنها باشد، خطهای نازک و هماهنگ سازگاری کودک را نشان می دهد.

کودکان رنجها و ناراحتیهایشان را با خطهای کوچک و فشرده نشان می دهند.

به عنوان کسی که سالهاست در این حیطه فعالیت می کنم  از آثار هنری کودکان به عنوان روشی برای شناختن بهتر و پی بردن به احساساتشان استفاده می کنم.

خورشید:

خورشید نمادی است که بیشترکودکان در نقاشی خود می کشند . خورشید نماد امنیت و قدرت و شادی است.

خورشید  نماد پدر است .

اگر کودک رابطه خوبی با پدرش داشته باشد خورشیدش را  واضح و در حال درخشیدن نقاشی می کند و اگر ارتباط آنها خوب نباشد کودک خورشید را در پشت کوه نقاشی می کند و این نشان دهنده ترس و اضطراب است.

كودكی كه  پدرش را از دست داده، يا با  پدری زندگی می کند که  نقش عاطفی كم‌رنگ‌تری دارد در نقاشی و رؤيا پردازی های  كودكانه‌اش كمتر خورشيد را تجسم می کند و يا آن را كم‌نور و كم‌رنگ می کشد.

کودکان افسرده هیچ وقت خورشید را ترسیم نمی کنند.

اگر كودكي دنیا را رنگی رنگی دوست داشته باشد، اما بارها و بارها در تخيلاتش و يا در نقاشي‌هایش و بازي هايش فضاي تاريك را ترسيم می کند و در نقاشيهایش جای خورشید خالی است  باید حتما از نظر روانی بررسی شود.

هنگامی که کودک  خورشید را  به صورت صاف و پر نور در آسمان نقاشی می کند ، نشان دهنده رضایت او از نوع زندگی ، طبیعت دوستی ،  و شاد بودن اوست .

این یعنی همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد  و کودک دارد  آرامش را تجربه می کندو با خیال راحت با دیگران ارتباط برقرار می کند و همه چیز خوب است .

تفسیر نماد خورشید در نقاشی کودکان
تفسیر نماد خورشید در نقاشی کودکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *