بارداری

بارداری
مشاوره قبل از بارداری

اقدامات لازم برای مشاوره قبل از بارداری

مشاوره قبل از بارداری می‌تواند شانس باردار شدن، داشتن یک بارداری سالم و داشتن یک فرزند سالم را افزایش دهد.مراقبت پیش از بارداری باید حداقل سه ماه قبل از باردار شدن یک شخص شروع شود.

اما برخی از زنان به زمان بیشتری برای آماده‌سازی بدن خود برای بارداری نیاز دارند. مطمئن شوید که سلامت همسر خود را نیز لحاظ کرده‌اید. با پزشک خود درباره‌ی نحوه‌ی زمان‌بندی چرخه‌ی قاعدگی برای کمک به یافتن زمان تخم‌گذاری و بهترین زمان باردار شدن، مشورت کنید.

مکمل‌ها برای مشاوره قبل از باداری

فولیک اسید یک ویتامین  لازم قبل از باردری است اگر زنی حداقل یک ماه قبل از باداری و در طول آن، دارای فولیک اسید کافی در بدن خود باشد، می‌تواند به پیش‌گیری از نقص‌های اساسی تولد در مغز و ستون فقرات کودک، کمک کند.این کار یکی از راه های مشاوره و معاینه قبل از بارداری است. در هر روز ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم (۴۰۰ تا ۸۰۰ mcg یا ۰٫۴ تا ۰٫۸ mg) دریافت کنید. همه‌ی زنان به دریافت هر روزه‌ی فولیک اسید نیاز دارند. با پزشک خود درباره‌ی احتیاج به فولیک اسید صحبت کنید. برخی از پزشکان ویتامین‌های پیش از تولد را تجویز می‌کنند که حاوی مقادیر بیشتر فولیک اسید می‌باشند.

شرایط پزشکی در مشاوره قبل از بارداری

اگر کسی دارای شرایط پزشکی خاصی باشد، باید مطمئن شود که این شرایط تحت کنترل است. برخی از شرایطی که می‌توانند بر بارداری اثر گذاشته یا از آن تأثیر بگیرند شامل تنگی نفس، دیابت، سلامت دهان و دندان، چاقی، بیماری سرع، فشار خون بالا، بیماری تیروئید، افسردگی و اختلالات خوردن می‌باشند. بخصوص مهم است که پزشک را از هر عمل جراحی زنان مانند جراحی فیبروم یا پاپ اسمیر غیر طبیعی، مطلع کنید. سابقه‌ی جراحی‌های زنان هر فرد ممکن است بر چگونگی مدیریت بارداری او تأثیر بگذارد.

پرهیزها برای مشاوره قبل از بارداری

پرهیز از مصرف داروها مگر با مجوز پزشک (مطمئن شوید که پزشک می‌داند که در تلاش برای بارداری هستید). این دستور شامل داروهایی که می‌توان بدون نسخه خریداری کرد نیز می‌باشد.
اجتناب از گرمای زیاد بخصوص سونا و سالن‌های ورزشی. در صورت تمرین،مطمئن باشید که لباس‌های خنک و راحت پوشیده و مقادیر زیاد آب می‌نوشید.
از تماس با مواد سمی یا اجسامی که می‌توانند باعث بروز عفونت شوند هم در محل کار و هم در خانه پرهیز کنید.

از مواد شیمیایی و صورت گربه‌ها و جانوران جونده دوری کنید. افرادی که در ارتباط با کود یا آفت‌کش‌ها کار می‌کنند باید قبل از نزدیک شدن به بانوان، لباس‌های خود را تعویض کنند. این افراد باید لباس‌های آلوده را به صورت جداگانه تمیز کنند و بشویند.

  مراقبت قبل از بارداری برای مردان

مشاوره قبل از بارداری برای مردان هم به اندازه‌ی زنان مهم می‌باشد. مردان نیمی از موارد ژنتیکی را تشکیل می‌دهند که سازنده‌ی یک کودک هستند. سه ماه طول می‌کشد تا یک اسپرم به اندازه‌ای رشد کند تا بتواند یک تخمک را بارور نماید.

بنابراین منطقی است که مراقبت پیش از بارداری را حداقل سه ماه پیش از تلاش برای بارور کردن زن، برای مرد اعمال کرد. راهنمای کار برای مردان بسیار شبیه آن چیزی است که برای زنان گفته شد. اگر مردان این موارد را رعایت کنند، احتمال سالم بودن اسپرم و شانس حاملگی و کودک سالم بسیار زیاد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *